KONTAKT

Kalkomania

 

to technika zdobnicza obejmująca druk na specjalnym papierze, którego obraz jest przeznaczony do przeniesienia na inną powierzchnię. Wynalezienie tej techniki ok. 1750 roku przypisuje się Simonowi François Ravenetowi – francuskiemu grawerowi, który wyemigrował do Anglii. Kalkomania może być sucha, wodna, ceramiczna itp. Kalkomanie zazwyczaj drukuje się przy pomocy techniki druku zwanej sitodrukiem. źródło https://pl.wikipedia.org

Naszą domeną jest produkcja kalkomanii przemysłowej, przeznaczoną do zdobienia między innymi  wyrobów z ceramiki, szkła, emalii i fajansu. Kalkomania zależnie od rodzaju wyrobu przeznaczonego  do zdobienia, wymaga odpowiedniej temperatury wypalania. Właściwości  techniczne  użytych farb do druku kalki oraz technika sitodruku na maszynach płaskich i cylindrycznych, umożliwiają uzyskanie różnych efektów, zależnych od potrzeb naszych klientów. Doświadczony zespół drukarzy oraz stosowane materiały do druku, pochodzące od  najlepszych producentów takich jak między innymi GRUPPO COLOROBBIA, dają gwarancję wykonania kalkomanii spełniającej wszelkie konieczne normy międzynarodowe i oczekiwania estetyczne.

 

KALKOMANIA NA EMALIĘ

przeznaczona jest do zdobienia produktów pokrytych emalią. Zależnie od potrzeb projektu mamy możliwość uzyskania dekoracji wielokolorowych, wykorzystania do druku farb kombinacji przestrzeni graficznej CMYK, farb nie zawierających metali ciężkich oraz farb metalicznych.

  • Zakres temperatury wypalania 780 do 860 °C.

 

emalia2emalia1emalia3

Tyskie rozmyte