KONTAKT

Niskotopliwa organiczna

Kalkomania 

to technika zdobnicza obejmująca druk na specjalnym papierze, którego obraz jest przeznaczony do przeniesienia na inną powierzchnię. Wynalezienie tej techniki ok. 1750 roku przypisuje się Simonowi François Ravenetowi – francuskiemu grawerowi, który wyemigrował do Anglii. Kalkomania może być sucha, wodna, ceramiczna itp. Kalkomanie zazwyczaj drukuje się przy pomocy techniki druku zwanej sitodrukiem. źródło https://pl.wikipedia.org

Naszą domeną jest produkcja kalkomanii przemysłowej, przeznaczoną do zdobienia między innymi wyrobów z ceramiki, szkła, emalii i fajansu.   Kalkomania   zależnie od rodzaju wyrobu przeznaczonego  do zdobienia, wymaga odpowiedniej temperatury wypalania. Właściwości  techniczne  użytych farb  do druku  kalki  oraz   technika  sitodruku na maszynach płaskich i cylindrycznych,  umożliwiają   uzyskanie różnych efektów, zależnych od potrzeb naszych klientów. Doświadczony zespół drukarzy oraz stosowane materiały do druku, pochodzące od  najlepszych producentów takich jak między innymi GRUPPO COLOROBBIA, dają gwarancję wykonania kalkomanii spełniającej wszelkie konieczne normy międzynarodowe  i  oczekiwania estetyczne.

 

KALKOMANIA NISKOTEMPERATUROWA  

dzięki zastosowaniu do jej druku farb organicznych utrwala się w temperaturze ok.180 °C i można ją stosować do zdobienia wyrobów praktycznie z każdego tworzywa. Z uwagi na skład organiczny jest całkowicie bezpieczna dla zdrowia. Zakres kolorystyczny palety farb   pozwala uzyskać wyjątkowo kontrastowe efekty. Dzięki dużym możliwościom krycia uzyskuje się zaskakujące wrażenie głębi.

kub2kub1kub3