KONTAKT

Kalkomania

to technika zdobnicza obejmująca druk na specjalnym papierze, którego obraz jest przeznaczony do przeniesienia na inną powierzchnię. Wynalezienie tej techniki ok. 1750 roku przypisuje się Simonowi François Ravenetowi – francuskiemu grawerowi, który wyemigrował do Anglii. Kalkomania może być sucha, wodna, ceramiczna itp. Kalkomanie zazwyczaj drukuje się przy pomocy techniki druku zwanej sitodrukiem. źródło https://pl.wikipedia.org

Naszą domeną jest produkcja kalkomanii przemysłowej, przeznaczoną do zdobienia między innymi wyrobów z ceramiki, szkła, emalii i fajansu. Kalkomania zależnie od rodzaju wyrobu przeznaczonego do zdobienia, wymaga odpowiedniej temperatury wypalania. Właściwości techniczne użytych farb do druku kalki oraz technika  sitodruku na maszynach płaskich i cylindrycznych, umożliwiają uzyskanie różnych efektów, zależnych od potrzeb naszych klientów.   Doświadczony zespół drukarzy oraz stosowane materiały do druku, pochodzące od  najlepszych producentów takich jak między innymi GRUPPO COLOROBBIA, dają  gwarancję wykonania kalkomanii spełniającej wszelkie konieczne normy międzynarodowe i oczekiwania estetyczne.

 

KALKOMANIA NA SZKŁO

przeznaczona jest do zdobienia produktów z wszelkiego rodzaju szkła.  Zależnie od potrzeb projektu mamy  możliwość   wykorzystania   do druku:  złota, platyny  w wersji matowej lub błyszczącej, farb kombinacji przestrzeni graficznej CMYK, farb metalicznych.  Na specjalne potrzeby  stosujemy  farby, dzięki  którym  uzyskujemy wypukły efekt rysunku – relief.  Zastosowanie odpowiednich mediów do druku umożliwia uzyskanie zdobienia nie zawierającego metali ciężkich.

Temperatura wypalania uzależniona  jest od rodzaju szkła,  zastosowanych materiałów do druku oraz rodzaju pieca i zawiera się w zakresie 480 do 600 °C.

glass1 glass3

glass4